fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

SERMAC SIRIO SUPERLIGHT 6RZ56 w Polsce

Place budowy na północy naszego kraju wzbogaci kolejna piękna flagowa pompa SERMAC SIRIO SUPERLIGHT 6RZ56.

Jej maszt, który osiąga wysokość 56 metrów, jest wyposażony w sześciosekcyjny system składania RZ. Przyjęte rozwiązania techniczne pozwalają na rozwiązanie potencjalnych problemów wynikających z konfiguracji placu budowy i dostępności miejsca do rozłożenia pompy.

System stabilizacji, dzięki teleskopowym przednim podporom i wahadłowym tylnym, pozwala na szybką i bezkolizyjną stabilizację maszyny. Przy zastosowaniu zaawansowanego system SCS jest możliwa praca przy niepełnym rozstawieniu, co ma miejsce np. w przypadku rozstawienia na jezdni, ponieważ pozwala na pozostawienie wolnego pasa ruchu dla ruchu innych pojazdów.

Na szczególną uwagę zasługuje składnik nazwy „SUPERLIGHT”. Jest to oznaczenie całej gamy pomp do betonu SERMAC wyposażonych w maszty wykonane ze specjalnej stali klasy S900 o wysokiej wytrzymałości. Podobną stal spotkamy w maszynach 5RZ46 i 6RZ60. Zastosowanie stali z rodziny S900 sprawia, że stosunek masy masztu do jego długości jest bardzo korzystny. Wpływa to na całkowitą masę maszyny i rozkład masy na osie . Obciążenie tylnego zespołu 3 osi to tylko 26 ton.

Maszyna wyposażona w sprawdzony wysokowydajny zespół pompujący AS8L09-150-76 o maksymalnym wydatku betonu 150 m3/h przy ciśnieniu 76 barów. W Polsce od przeszło 10 lat pracuje bezawaryjnie kilkanaście tych pięknych, doskonale zaprojektowanych i wykonanych pomp SERMAC.