fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

Mieszalniki do betonu Sicoma

Mieszalniki do betonu Sicoma

W 1947 bracia David i Bruno Galetti założyli w Perugii rzemieślniczy warsztat obróbki metali.
W 1964 zaprojektowali i zbudowali pierwszy mieszalnik planetarny do betonu P375 oparty na absolutnie innowacyjnych technikach mieszania, które w krótkim czasie stały się znane na rynku pod nazwą «Galletti Planetary".
W 1972 roku została założona spółka O.M.G. (Officine Meccaniche Galletti S.r.l.), która zainwestowała poważne środki w linię produkcyjną, wyposażajac ją w najnowocześniejsze maszyny i narzędzia. Powstala fabryka w Ponte Valleceppi (Perugia) była w stanie produkować mieszalniki do betonuróżnych wielkości i różnych typów.
W 1992 roku stworzono osobną spółkę SICOMA S.r.l., która jest odpowiedzialna za sprzedaż mieszalników do betonu zagranicą i za rozwój produkcji.
Dzięki stałej współpracy z włoskimi technicznymi uczelniami, biuro konstrukcyjne SICOMA OMG opracowało szereg unikalnych innowacyjnych rozwiązań, które są chronione własnymi patentami SICOMA OMG. Mieszalniki do betonu SICOMA OMG są stale ulepszane, firma wdraża wyniki najnowszych badań mechaniki mieszania różnych substancji.
Obecnie OMG Group jest bezpośrednio obecna w Hiszpanii (Galletti Iberica 1988), Francji (OMG France 2006), w Chinach (SICOMA Zhuhai 2000), USA (Sicoma North America 2005) i Indiach (Sicoma Mixers India 2011). Lokalizacja produkcji jest kluczowym czynnikiem sukcesu w szczególności w Chinach i Indiach. Wytwarzane tam mieszalniki są przeznaczone wyłącznie dla lokalnych odbiorców.
Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w regionie Perugia (Ponte Valleceppi oraz Torgiano), na łącznej powierzchni 40.000 metrów kwadratowych, w tym 13.000m2 pod dachem.
Wszystkie procedury firmy, szczególnie te związane z produkcją, organizowane są poprzez System Zarządzania Jakością ISO 9001, certyfikowany przez CERMET od 1995 roku.
Większość strategicznych elementów produkowanych jest w fabryce, w 9 centrach obróbczych CNC. Fabryka posiada własne biuro konstrukcyjne oraz laboratoria, których zadaniem jest stała kontrola jakości wytwarzanych podzespołów.

Większość produkcji zorganizowana jest jako linie montażowe, w których wszystkie elementy są dokładnie przygotowane do prostego, szybkiego i precyzyjnego montażu.
Zakres wielkości produkowanych mieszalników do betonu od 10 litrów do 9m3 w jednym zarobie – pokrywa zapotrzebowanie rynku - od małych ilości w mieszalnikach laboratoryjnych po najbardziej wymagające produkcje w największych zakładach przemysłowych.

Posiadając szeroki wachlarz wielkości oraz typów mieszalników- SICOMA jest w stanie spełnić wszelkie wymagania rynkowe w zakresie betonu, ale nie tylko. Mieszalniki SICOMA OMG mają szereg zastosowań także w innych przemysłach, gdzie ważna jest doskonała jakość mieszania a zarazem – niezawodność urządzenia. SICOMA OMG pracują przede wszystkim dla budownictwa ( beton towarowy, prefabrykacja, strunobetony), ale także dla przemysłu szklarskiego, chemicznego, w obróbce odpadów, w kopalniach złota i wielu innych miejscach.

Mieszalniki do betonu SICOMA pracują dla branży budowlanej wytwarzając następujące produkty:
BETON TOWAROWY; BETON SUCHY I PÓŁSUCHY; BETON NATRYSKOWY;
BETON SAMOZAGĘSZCZALNY; BETON KOMÓRKOWY; BETON LEKKI;
BETON ULTRAWYSOKOWARTOŚCIOWY; BETON ULTRAWYSOKOWARTOŚCIOWY ZBROJONY WŁÓKNAMI; RCC - BETON WAŁOWANY; STABILIZACJE BETONOWE

Rodzaje produktów

Mieszalniki planetarne i turbinowe

Mieszalniki laboratoryjne

Mieszalniki dwuwałowe