fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

Inwestycja o wartości 3 milionów euro zakończona przez Mct-Marcantonini

Przyspieszenie czasu produkcji i większa kontrola nad procesem i jakością produktu, w tym celu firma Mct-Marcantonini z siedzibą w Bettona zakończyła inwestycję o wartości trzech milionów euro, inaugurując kilka dni temu rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w obecności licznych przedstawicieli lokalnych i krajowych instytucji, pracowników i gości.

Firma, która specjalizuje się w budowie dużych węzłów betoniarskich, została założona w 1967 roku przez Lamberto Marcantoniniego i jest obecnie prowadzona przez jego syna Andreę.

Marcantonini – inwestycja wspierająca autonomiczną produkcję i innowacje

„Celem, który sobie postawiliśmy”, wyjaśnił Andrea Marcantonini, „było produkowanie większości naszych węzłów betoniarskich  i ich elementów we własnym zakresie. Ta inwestycja pozwoliła nam na zakup innowacyjnych maszyn z przyjaznymi dla środowiska technologiami, aby uzyskać lepszą jakość produktu końcowego oraz kontrolowane i pewne terminy dostaw materiałów używanych do montażu naszych zakładów”.

W inauguracji wzięła również udział przewodnicząca regionu Umbria, Donatella Tesei, wraz z niektórymi radnymi Rady.

Inwestycje takie jak w Marcantonini”, powiedziała Panit Tesei w swoim przemówieniu, „mają bardzo ważną wartość, ponieważ przyczyniają się do rozwoju tkanki przemysłowej naszego regionu, wzrostu zatrudnienia i dobrobytu terytorium. Jestem szczególnie zadowolona, że firma mogła skorzystać z regionalnego zaproszenia do składania ofert, którego celem było właśnie wsparcie inwestycji w innowacje i ulepszenia technologiczne. Nasza Rada jest zaangażowana we wspieranie działalności gospodarczej, aby towarzyszyć umbryjskim firmom w ich rozwoju, tworząc warunki sprzyjające rozwojowi. Rezultaty utwierdzają nas w przekonaniu, że nadal będziemy podążać w tym kierunku i że mamy jeszcze wiele do zrobienia”. 

Firma Mct-Marcantonini – stabilny rozwój pomimo wyzwań

Pomimo trudnych lat związanych najpierw z pandemią, a następnie z rosnącymi kosztami energii i surowców, firma skonsolidowała się i rozwinęła. W 2022 r. obroty po raz pierwszy przekroczyły 20 mln euro, osiągając 26 mln euro, a udział eksportu utrzymuje się powyżej 90%, zwłaszcza na rynkach Ameryki Północnej, Australii i Europy.

Firma Mct niedawno otworzyła spółkę zależną w Afryce Północnej, oprócz swojej amerykańskiej spółki zależnej MCT Group Inc. w Nevadzie. Obecnie zatrudnia ona ponad stu pracowników.

„Wynik”, podkreślił Andrea Marcantonini, „osiągnięty został przede wszystkim dzięki cennej pracy naszych pracowników. W rzeczywistości uważamy wszystkich współpracowników za wielką rodzinę, która wierzy w pracę zespołową i  w wartość wspólnego dzieła”.

Maszyny Marcantonini w ofercie Ciepiela Technology

Ciepiela Technology współpracuje z tym najlepszym włoskim producentem betoniarni. Marcantonini to światowy pionier, jeśli chodzi o transport betonu. Oferujemy m.in.: betoniarnie wieżowe i mobilne oraz kubełki samojezdne ich produkcji. 

Polecamy także pozostałe maszyny do betonu z naszej oferty. Więcej informacji można znaleźć w zakładkach: produkcja betonu i transport betonu. Zapraszamy do kontaktu!