fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

Wymiana skrzynki elektrycznej

Wymiana skrzynki elektrycznej

Sprawna instalacja elektryczna w pompach zapewnia ich bezproblemowe, długotrwałe użytkowanie, dlatego do jej naprawy i serwisu warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Podpowiadamy, jak przebiega wymiana skrzynki elektrycznej w naszej firmie.

Skrzynka elektryczna w pompie do betonu i pompogruszce

Główna skrzynka elektryczna to jeden z najważniejszych elementów pompy do betonu lub pompogruszki Sermac. Od poprawności jej działania zależy funkcjonowanie poszczególnych podzespołów oraz funkcji, takich jak: pompowanie i cofanie betonu, dodawanie obrotów silnika czy też działanie sondy poziomu betonu odpowiedzialnej za zatrzymywanie wyładunku betonu z gruszki.

Jak bardzo awaria skrzynki elektrycznej może wpłynąć na działanie pompy do betonu lub pompogruszki?

W ostatnim czasie nasz serwis z powodzeniem zmierzył się z awarią skrzynki elektrycznej w pompogruszce Sermac 4z28. Właściciel maszyny zgłosił niepoprawność działania podzespołów. Przede wszystkim nie działały poprawnie obwody elektryczne odpowiedzialne za wibrator na kracie kosza, sygnał dźwiękowy czy załączanie centralnego smarowania łożyskowania zasuwy. Jak wiadomo, są to bardzo istotne elementy pracy każdej pompy do betonu oraz pompogruszki.

By ratować działanie maszyny, klient próbował naprawiać uszkodzoną skrzynkę, korzystając z pomocy różnych elektryków. Niestety finalnie do skrzynki były dołączane kolejne przewody elektryczne, które nie rozwiązywały problemu, bądź rozwiązywały go na bardzo krótki czas. Maszyna wymagała przeglądu i naprawy w profesjonalnym i doświadczonym serwisie.

Jak przebiegła wymiana skrzynki elektrycznej w maszynie?

Po przyjeździe do naszego serwisu pomp do betonu i pompogruszek skrzynka elektryczna została wymieniona, a awaria skutecznie zlikwidowana. Wymiana polegała na zamontowaniu nowych złączy elektrycznych wchodzących do skrzynki i usunięciu utlenionych końcówek przewodów elektrycznych. Zostały zamontowane nowe hermetyczne wtyczki, które na długi czas pozwolą na bezawaryjną pracę. Środek skrzynki pozostał uporządkowany. Usunięte zostały dodatkowe i niepotrzebne złącza elektryczne.

Działania serwisu pomp do betonu i pompogruszek w firmie Ciepiela Technology Promotion

Wymiana skrzynki elektrycznej to tylko jedna z wielu napraw, jakie nasz serwis wykonuje każdego dnia. Serwisujemy wszystkie maszyny do betonu, takie jak między innymi pompogruszka czy pompa. Doświadczenie pokazuje, że klienci są bardzo zadowoleni z usług serwisu. Ci, którzy próbują naprawiać maszyny samodzielnie, najczęściej po nieudanych próbach ostatecznie trafiają do nas. Oddanie maszyny w ręce profesjonalistów to odpowiedzialne i przemyślane postępowanie każdego właściciela maszyn związanych z betonem. Nasz zespół serwisantów stale współpracuje z magazynem części zamiennych, w którym posiadamy wszystkie potrzebne elementy do naprawy maszyn. Zapraszamy do kontaktu!