MAEMA srl ​​z Werony (Włochy) zdobyła  doświadczenie w dostarczaniu specjalistycznych urządzeń do obróbki naturalnego kamienia. Sprawdzone w ekstremalnych warunkach rozwiązania techniczne zostały użyte w wykańczaniu  powierzchni betonowych. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i spełniające wymogi innowacyjności.  Wyjątkowość urządzeń MAEMA polega na tym, że jest to wielofunkcyjny kombajn, który może zastąpić wiele osobnych linii dedykowanych do poszczególnych operacji osobno.  Wymieniając głowice możemy maszynę błyskawicznie  przezbroić  z funkcji kalibrowania na szczotkowanie, młotkowanie, polerowanie etc.. .Tym sposobem jedna MAEMA jest w stanie zastąpić kilka osobnych linii obróbczych.

MAEMA w istocie zasady działania- jest podobna do obrabiarki numerycznej. Jest sterowana komputerem i ruchy głowic można dowolnie zaprogramować.

MAEMA oferuje dwa podstawowe urządzenia- które są stosowane w zależności o wielkości obrabianych powierzchni: dla paneli i ścian o większych gabarytach używamy maszynę BellaCrete. BellaCrete  to przejezdny pomost wyposażony w głowice do obróbki. Pomost przemieszcza się na szynach wzdłuż obrabianego elementu umiejscowionego na uchylnym stole. Maema może za pomocą dodatkowych głowic wykańczać krawędzie zewnętrzne płyt oraz wewnętrzne ( np. okna, drzwi). Ponadto MAEMA – maszyna  BellaCrete- jako jedyny na świecie producent – umożliwia obróbkę zakrzywionych (wklęsłe, wypukłe),  a nie tylko płaskich powierzchni. Daje to wprost nieograniczone możliwości oryginalnych rozwiązań architektonicznych.

Kolejną maszyną MAEMA stosowaną do obróbki drobniejszych elementów jest STEPPER. Głowice podobne do tych w BellaCrete są zainstalowane nieruchomo a obrabiane elementy przesuwają się na podajniku taśmowych. Tu MAEMA zastosowała opatentowany system przytrzymywania elementów w jednej warstwie, która jest poddawane obróbce. Grubość obrabianych elementów (płytek, kostki, bloczków) ma się mieścić w zakresie do 2 cm do 60 cm. Wielkość obrabianej warstwy (składającej się z dowolnej liczby elementów) to maksymalne 140 x 140 cm. Podobnie jak w przypadku BellaCrete, jeden STEPPER może zastąpić cały zakład produkcyjny składający się z wielu osobnych linii do obróbki kostki.

Dzięki zastosowaniu programowanych głowic, możliwość uzyskiwania oryginalnych i unikalnych powierzchni – w przypadku MAEMA – jest nieograniczona. Zwykła kostka poddana polerowaniu na linii MAEMA – zamienia się w autentyczne lustro. Przeprowadziliśmy szereg testów na przykładowych bloczkach produkowanych ze standardowej mieszanki w zakładach produkcji kostki brukowej w Polsce – efekt był niezwykły i olśniewający.

MAEMA osiągnęła wielki sukces w Australii, USA i Kanadzie. Teraz pora na Europę. Poza instalacjami we Włoszech i Skandynawii, pierwsze urządzenia pojawiają się w Polsce.

Obecnie dział badań rozwoju MAEMA prowadzi prace nad zastosowaniem kolejnych nowych urządzeń do obróbki powierzchni betonowych – np. wodą pod ciśnieniem 2000 atmosfer.

 

filmy

Filmy i publikacje

 

ZAPRASZAMY DO ZAREJESTROWANIA SIĘ W CELU POBRANIA PLIKÓW Z WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ INFORMACJI

Odbierz wiadomość i zweryfikuj swoje dane aby aktywować konto
Nazwa firmy
Telefon
Imię
Nazwisko

Adres e-mail / login

Powtórz adres e-mail / login

Wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną przez Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 18/134, 02-954 Warszawa   informacji handlowych własnych produktów,  zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.)


Zapoznałem się z regulaminem serwisu i AKCEPTUJĘ jego postanowienia


Administratorem Danych osobowych jest Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 18/134, 02-954 Warszawa Podane przez Państwa dane zostaną wykorzystane tylko w celu prowadzenia konta (podstawa prawna: art. 6 ust.1 b RODO – wykonanie umowy) Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże bez ich podania nie możemy odpowiedzieć na Państwa pytanie.
Więcej informacji o danych osobowych (tutaj)


Przepisz nazwę z obrazka

 

download

Dokumenty do pobrania


 

Ogólne warunki sprzedaży części zamiennych, podzespołów oraz urządzeń sprzedawanych przez Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o.

 

Informacje techniczne opublikowane na stronie www.ciepiela.eu mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty, parametry techniczne mogą ulegać zmianie

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Imię, Nazwisko
Twój e-mail
Treść wiadomości

Przepisz nazwę z obrazka

Administratorem Danych Osobowych jest Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 18/134, 02-954 Warszawa 
Podane przez Państwa dane zostaną wykorzystane tylko w celu przesłania odpowiedzi na pytanie (podstawa prawna: art. 6 ust.1 b RODO – wykonanie umowy)  Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże bez ich podania nie możemy odpowiedzieć na Państwa pytanie.

Więcej informacji o danych osobowych (tutaj)

+48 48 668 10 85

magazyn@ciepiela.eu

 

Serwis
+48 501 265 169

 

Magazyn
+48 508 184 533

 

Czynne od poniedziałku do piątku
godz. 8.00 - 16.00

 

Ciepiela Technology Promotion
05-620 Błędów, Lipie 27

 

REGULAMIN SERWISU  |  DANE OSOBOWE