fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

Magazyn części zamiennych do dźwignic

Części zamienne do suwnic i innych dźwignic to elementy, których potrzebują wszystkie firmy użytkujące te maszyny. Dźwignice, czyli suwnice, żurawie, wciągarki są to urządzenia techniczne zbudowanie z części mechanicznych i elektrycznych oraz elektronicznych.

Części mechaniczne takie jak: hak, lina, prowadnica liny, łańcuch, prowadnica łańcucha, koła jezdny, zestawy kołowe, napędy jazdy, hamulce, zużywają się w sposób naturalny w różnym tempie w zależności od obciążenia, liczby przepracowanych godzin i sposobu użytkowania przez obsługę.

Natomiast części elektryczne i elektroniczne mogą ulec uszkodzeniu zazwyczaj w wyniku przeciążenia lub zwarcia. Aby zapobiec kłopotom związanym z przestojami w produkcji w wyniku awarii dźwignicy, należy przygotować magazyn części zamiennych szybkozużywających się oraz tych, które mogą ulec awarii. Warto pamiętać, że jeżeli chodzi o żywotność i dokładność wykonania, najlepsze parametry mają oryginalne części zamienne.

Jakie części zamienne do suwnic warto mieć w magazynie?

W przypadku suwnic, żurawi i wciągników wyposażonych w komponenty DEMAG, należy przygotować części zamienne DEMAG takie jak: hamulce do napędu jazdy suwnic oraz mechanizmu podnoszenia suwnic, zapasowe sterowanie radiowe DEMAG, kompletny wciągnik łańcuchowy DEMAG oraz hak i łańcuch do niego. Zużyciu ulegają także zestawy kołowe suwnic i wciągarek. Suwnice zasilane są często za pomocą szynoprzewodu WAMPFLER, dlatego również elementy tego szynoprzewodu takie jak odbieraki prądowe i szczotki węglowe do nich powinny być w zapasie.

W przypadku suwnic innych producentów w magazynie należy zgromadzić: części zamienne KITO, części zamienne ABUS, części zamienne KITO, części zamienne SWF, części zamienne STAHL lub innych producentów. Najczęściej zużyciu i awariom ulegają liny, łańcuchy, prowadnice lin, prowadnice łańcucha, kasety sterownicze i hamulce (tarcze hamulcowe), koła jezdne (zestawy kołowe).

Użytkowane obecnie suwnice często wyposażone są w sterowanie radiowe przyciskowe lub manipulatorowe (joystickowe). W zależności od producenta do sterowania suwnicy wykorzystywane jest sterowanie radiowe DEMAG, sterowanie radiowe HETRONIC, sterowanie radiowe HBC lub sterowanie radiowe IREL. Jako części zamienne najczęściej poszukiwane są zapasowe sterowniki radiowe i akumulatory do nich.

Części zamienne do dźwignic w ofercie Ciepiela Technology Promotion

Ciepiela Technology Promotion oferuje części do suwnic, w tym aparaturę elektryczną, kable i kasety sterownicze, napędy jazdy suwnic, sterowania radiowe, szynoprzewody zasilające i wciągarki liniowe. Dostępne są u nas także części zamienne do żurawi oraz wciągników łańcuchowych i liniowych.

Polecamy również maszyny do betonu, których szeroki wybór można znaleźć na naszej stronie internetowej. W razie problemów z wyborem i zaprojektowaniem właściwego rozwiązania zapraszamy do kontaktu!