Dźwignice to maszyny przeznaczone do podnoszenia i przemieszczania ładunków w przestrzeni za pomocą cięgna zakończonego hakiem takie jak suwnice natorowe jedno - i dwudźwigarowe, suwnice podwieszane, żurawie stacjonarne słupowe i przyścienne, modułowe dźwignice podwieszane oraz wciągniki łańcuchowe i linowe.

 

Suwnice KBK

Suwnice KBK

 

Dźwignice podwieszane lekkie

Zestaw komponentów KBK Demag do samodzielnego montażu suwnic modułowych jedno- i dwudźwigarowym o udźwigu do 2000 kg, z profilów stalowych lub aluminiowych, podwieszanych do konstrukcji stalowej stropu hali lub do samonośnej konstrukcji stalowej. Dla suwnic jednodźwigarowych o udźwigu do 1000kg i rozpiętości do 6000mm bezproblemowy przesuw ręczny przez operatora. System KBK umożliwia również budowę torów prostych lub łukowych z rozjazdami i obrotnicami dla wciągnika / wciągników łańcuchowych z wózkami przesuwnymi ręcznie lub z napędem elektrycznym.

 


 

 

 

suwnice lekkie

Tam gdzie nie można wykorzystać suwnic ciężkich, zawieszonych pod stropem hali, znajdują zastosowanie lekkie systemy suwnicowe. Są to modułowe systemy dźwignic podwieszanych o udźwigu od 50kg do 2000kg, podwieszane do stropu lub samonośnej konstrukcji wsporczej. Do suwnic lekkich zaliczamy również żurawie lekkie słupowe i przyścienne montowane na słupach hali.

 

Do budowy torów jezdnych i dźwigarów suwnic lekkich oraz wysięgników żurawi lekkich stosowane są profile półotwarte stalowe lub aluminiowe. Wielkość profilu zależy od udźwigu systemu i rozpiętości suwnicy / wysięgu żurawia.

W zależności od udźwigu suwnice lekkie wykonuje się jako przesuwane ręcznie, a przy większych udźwigach i rozpiętościach torów jako suwnice z elektrycznym napędem jazdy.

 

Do najbardziej znanych i najczęściej stosowanych suwnic lekkich należy system dźwignic modułowych KBK firmy DEMAG, chociaż ostatnio dzięki swoim zaletom, coraz większego znaczenia na rynku nabiera system dźwignic aluminiowych eepos.

 

 

Do podnoszenia ładunków w suwnicach lekkich używane są:

  • balansery,
  • wciągniki łańcuchowe,
  • zawiesia podciśnieniowe,
  • manipulatory zawieszone na kolumnie teleskopowej

 

Suwnice lekkie do obsługi gniazd produkcyjnych

Najczęściej można je spotkać w halach produkcyjnych do obsługi gniazd obróbczych, spawalniczych oraz montażowych. Wykonywane są przeważnie jako jednodźwigarowe suwnice podwieszone z przesuwem ręcznym wyposażone we wciągnik łańcuchowy.

 

 

suwnice lekkie

 

Systemy transportowe na liniach produkcyjnych

W zależności od potrzeb system złożony jest zazwyczaj z torów podwieszonych wyposażonych w sterowane ręcznie lub elektrycznie rozjazdy i obrotnice po których przemieszczają się wciągniki łańcuchowe transportujące detale / podzespoły do miejsca wykonywania kolejnych procesów produkcyjnych.

 

 

 

Systemy transportowe na liniach montażowych

Przykładem zastosowania jest linia montażu samochodów dostawczych VW, gdzie po torach podwieszonych poruszają się zespoły wciągników łańcuchowych transportujące podwieszoną na specjalnym zawiesiu karoserię samochodu. System zatrzymuje się na kolejnych gniazdach, gdzie montowane są kolejne podzespoły samochodu.

 

 

Systemy transportowe do zastosowań specjalnych

System torów podwieszonych z rozjazdami, wyposażone we wciągniki łańcuchowe z elektrycznym napędem jazdy do transportu zwierząt w klinice weterynaryjnej do boksów przygotowawczych, potem do operacyjnych a następnie do boksów wypoczynkowych.

 

 

Suwnice lekkie aluminiowe eepos

 

Suwnice lekkie aluminiowe eepos

Zaletą suwnic aluminiowych eepos jest zastosowania jednego typu wózka specjalnego we wszystkich wielkościach profili od XS do XXL. Wózki eepos wyposażone są w 2 koła jezdne i 2 rolki prowadzące opierające się o górną powierzchnię profilu. Takie wykonanie wózka zapewnia łatwiejszy przesuw suwnic, przez co operator musi użyć mniejszej siły do przesuwu suwnicy. Zapewnia to możliwość bezproblemowego manewrowania ręcznego suwnicami nawet o udźwigu do 2000kg.

 

 

Suwnice lekkie wyposażone w manipulatory

Do precyzyjnego operowania ładunkiem służą suwnice lekkie dwudźwigarowe z kolumną teleskopową wyposażone w manipulatory podciśnieniowe, wykonywane zazwyczaj jako suwnice z elektrycznym napędem jazdy. Podnoszenie i opuszczanie kolumny teleskopowej jest realizowane za pomocą wciągnika łańcuchowego zamontowanego na szczycie kolumny. Sterowanie suwnicy odbywa się z konsoli umieszczonej na wysięgniku, tak aby operator miał możliwość pewnej kontroli transportowanego ładunku podczas całego procesu.

 

 

Kolumny zasilające

Jako przykład nietypowego zastosowania podzespołów suwnic lekkich są kolumny zasilające. Są to kolumny wykonane z profili aluminiowych montowane do posadzki betonowej hali. Kolumny mogą być wyposażone w:

  • wyłączniki zasilania,
  • gniazda z zespołami bezpieczników,
  • gniazda zasilające 230V / 400V,
  • gniazda zasilające niskonapięciowe 5V, 12V
  • gniazda z doprowadzenie sprężonego powietrza,
  • gniazda sieci Ethernet

 

Dodatkową zaletą kolumn zasilających jest możliwość zainstalowania na nich wysięgnika z włókna węglowego o udźwigu 100kg i wysięgu 2000mm.

 


 

Potrzebujesz pomocy – zadzwoń +48 797 603 503

Specjaliści z Ciepiela Technology Promotion pomogą Ci w doborze właściwego rozwiązania.

Zaprojektujemy, wykonamy i zamontujemy suwnicę lekką wraz z konstrukcją wsporczą oraz przygotujemy dokumentację niezbędną do rejestracji urządzenia w Urzędzie Dozoru Technicznego.

 

Zapraszamy na stronę www.ciepiela.eu

 


 

Ogólne warunki sprzedaży części zamiennych, podzespołów oraz urządzeń sprzedawanych przez Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o.

 

Informacje techniczne opublikowane na stronie www.ciepiela.eu mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty, parametry techniczne mogą ulegać zmianie

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Imię, Nazwisko
Twój e-mail
Treść wiadomości

Przepisz nazwę z obrazka

Administratorem Danych Osobowych jest Ciepiela Technology Promotion Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 19/134, 02-954 Warszawa 
Podane przez Państwa dane zostaną wykorzystane tylko w celu przesłania odpowiedzi na pytanie (podstawa prawna: art. 6 ust.1 b RODO – wykonanie umowy)  Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Jednakże bez ich podania nie możemy odpowiedzieć na Państwa pytanie.

Więcej informacji o danych osobowych (tutaj)

+48 48 668 10 85

magazyn@ciepiela.eu

 

Serwis
+48 501 265 169

 

Magazyn
+48 508 184 533

 

Czynne od poniedziałku do piątku
godz. 8.00 - 16.00

 

Ciepiela Technology Promotion
05-620 Błędów, Lipie 27

 

REGULAMIN SERWISU  |  DANE OSOBOWE

linkedin