fbpx

Godziny pracy pon.-pt. 7.00-16.00

CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W AUTOMATYCZNY SYSTEM MYCIA MIESZALNIKA?

CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W AUTOMATYCZNY SYSTEM MYCIA MIESZALNIKA? 

Mieszalniki dwuwałowe SICOMA MAO to nowoczesne, opatentowane przez tego producenta urządzenia, które są wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie, ale też w  przemyśle chemicznym, szklarskim czy przy obróbce odpadów. Niezależnie od branży, w której są stosowane, konieczne jest dokładne czyszczenie mieszalników po każdym użyciu. Jak zrobić to najlepiej?

Czy mieszalniki dwuwałowe i automatyczne mycie wysokociśnieniowe to dobre połączenie?

Tak, gdyż automatyczny wysokociśnieniowy system mycia jest to jedyne rozwiązanie, które zapewnia efektywne czyszczenie mieszalnika po zakończeniu cyklu pracy, a woda użyta do mycia może być wykorzystana ponownie w następnym cyklu. Dwie rury wodne wysokociśnieniowe, umieszczone nad wałami, wyposażone w identyczną ilość dysz, co liczba ramion, obracają się w taki sposób, że strumienie wody docierają do każdego miejsca w mieszalniku, zapewniając precyzyjne mycie.

WYSOKOCIŚNIENIOWY SYSTEM MYCIA W MIESZALNIKACH DWUWAŁOWYCH SICOMA MAO

Mycie mieszalników do betonu przy użyciu system wysokociśnieniowego modelu MAO bazuje na dwóch obrotowych listwach natryskowych z dyszami zainstalowanymi nad dwoma wałami mieszającymi. System obejmuje następujące elementy.

  • 2 listwy natryskowe ze stali nierdzewnej z dyszami wysokociśnieniowymi;
  • 1 motoreduktor + pasek zębaty oraz wyłączniki krańcowe do kontroli obrotu listew;
  • 2 kolektory obrotowe dla listew zraszających połączonych równolegle do pompy wysokociśnieniowej;
  • Rury do połączenia między jednostką wysokociśnieniową a listwami natryskowymi i ręcznym pistoletem natryskowym;
  • Ręczny pistolet natryskowy do ręcznego mycia na koniec każdej zmiany.

 

Ręczny Panel Sterowania systemem mycia  (Start/Stop i Zabezpieczenia Elektryczne) nie jest standardowym elementem, który mają te mieszalniki do betonu, ale jest zdecydowanie zalecany. Może być wykorzystany do uruchomienia systemu mycia bezpośrednio z platformy mieszalnika i może być podłączony do Głównego Panelu Sterowania w celu automatycznego uruchomienia wymywania z poziomu komputera/pulpitu sterującego węzła betoniarskiego.

AGREGAT WYSOKOCIŚNIENIOWY

Ten element służący do konserwacji mieszalników do betonu to  wysokociśnieniowa jednostka wodna oparta jest na pompie tłokowej dającej ciśnienie do 150 barów przy natężeniu przepływu 60 litrów/min. Zbiornik o pojemności 80 litrów służy jako bufor pomiędzy zasilającą wodą wodociągową a pompą wysokiego ciśnienia.

Mieszalnik Moc silnika Ciśnienie Wymiary mm Waga
MAO 750/500 – MAO 7500/5000 9 kW 60 Bar 1130 x 800 x 1060 360 kg
MAO 9000/6000 – MAO 13500/9000 15 kW 60 Bar 1130 x 800 x 1060 400 kg

 

Ciepiela Technology Promotion oferuje mieszalniki dwuwałowe oraz mieszalniki planetarne marki SICOMA, a także inne maszyny do betonu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami  dostępnymi  na stronie, a w razie pytań do kontaktu.